MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE W PROCESIE SPRZEDAŻY
Chwilowy brak produktów wskazanych przez osobę publikującą. Poniżej prezentujemy wyłącznie produkty podobne.
Popularność serwisów społecznościowych doprowadza do ciągłych zmian i przeorganizowywania strategii działań sprzedażowych.
Klienci coraz więcej czasu spędzają online, szukając interesujących produktów i usług oraz informacji o nich. Aż 87% poszukuje informacji o produkcie przed odwiedzeniem sklepu stacjonarnego, a 79% z nich robi to w chwili, gdy trzyma produkt w ręce!Zmiana zachowań obecnych klientów niesie za sobą konieczność wprowadzenia innowacji w nasze działania marketingowe i sprzedażowe. Media społecznościowe w procesie sprzedaży są obecnie ogromnym potencjałem, który dobrze wykorzystany przyniesie nam znaczne zyski.
Jak dobrze wykorzystać media społecznościowe w procesie sprzedaży?
Musimy pamiętać, że obecna era sprzedaży to era klienta. To on rządzi, określa kiedy chce dokonać zakupu oraz oczekuje indywidualnego podejścia do swoich potrzeb i szybkiego ich zaspokojenia.Naszym zadaniem jest dopasowanie działań marketingowych i sprzedaży do potrzeb klientów.Aby zrealizować to zadanie, musimy poznać nasze grupy docelowe.Musimy dowiedzieć się:
Jacy są nasi klienci?
Jaki problem pragną rozwiązać poprzez zakupu produktu czy skorzystanie z usługi?
W jakich kanałach szukają informacji?
Co może zaważyć na podjęciu przez nich decyzji o zakupie?
Dzięki znajomości odpowiedzi na powyższe pytania, będziemy znać kluczowe drogi, którymi powinna podążyć nowa strategia działań w social mediach.
Sprzedaż w social mediach to nie tylko zaplanowane akcje sprzedażowe i reklamy.
Sprzedajemy już na linii pierwszego kontaktu co powoduje, że osoba od social mediów staje się również osobą od sprzedaży. Ważne jest by posiadała ona kompetencje handlowca i potrafiła przeprowadzić rozmowę sprzedażową. Handlowiec w social mediach powinien znać specyfikę różnych portali oraz być przygotowanym na zmiany, które są częste w dzisiejszych czasach.Ważny jest również monitoring sieci i powiadomień oraz reakcja na komentarze i wiadomości od potencjalnych klientów. Klient oczekuje szybkiego i płynnego przejścia ścieżki zakupowej, tak więc czas oczekiwania na zapytanie znacząco wpływa na decyzję o kupnie produktu.Istotne jest również zastąpienie rozmowy typowo sprzedażowej na taką, która dodatkowo zbuduje pozytywne doświadczenia klienta z marką. Budowanie pozytywnego wizerunku może zaskutkować poleceniami i ponownym zakupem produktów oferowanych przez naszą markę.Według raportu Harvard Business Review Poland oprócz ocen na fanpage’u i komentarzy pod postami ważne są rekomendacje znajomych i ich polubienia. (aż 77% konsumentów ufa rekomendacjom swoich znajomych)